Gulliveri reisid | NUKU
Tagasi

Gulliveri reisid

jaga
3 h 10 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Viinistu katlamaja

Seiklusrikas suvelavastus kõigile alates 7. eluaastast

Ühe mehe rännak maailma lõppu ja tagasi – õppimaks vaatama lahtiste silmadega ja kuulama avatud südamega.

Inglise laev Antiloop seilab Lõunamerele, kuid hukkub seal tormis. Ainsa pääseja, laevaarst Lemuel Gulliveri jaoks on see uskumatute seikluste algus. Nüüd on Gulliveril võimalus saata korda midagi suurt, sest tema unistus on saada maadeavastajaks, kellest kirjutatakse raamatuid ning kellele püstitakse monumente. Ta tahab kuuluda „suurte” hulka, kelle vajutatud „jalajälg” jääb ajalukku kauaks püsima!

Merehädalisena satub Gulliver sõjakate liliputtide saarele ning keevaliste hiiglaste maale. Ta kogeb võitlusi, eneseületamist, armastust ning valusaid reetmisi. Naastes ootamatult pärast kaht aastat oma perekonna juurde, on ta haige ja sonib. Gulliveri abikaasa Mary ning lapsed Jack ja Ann aimavad, et isa on läbi elanud midagi väga erilist. Nende abiga hakkavad Gulliverile meenuma detailid tema teekonnast. Meenutusest saab mäng ja publiku ees rullub lahti Gulliveri seikluslik ning müstiline jaht oma unistuste täitmise nimel.

"„Gulliveri reisid“ paneb naerma, imestama ja ennekõike mõtlema. /--/ Pidev ümberkehastumine nõuab nüansikat näitlejatööd. /--/ Lavastuses ei ole ühtegi visuaalselt igavat hetke."​ 
Emili Maiste kultuur.info blogis.

Kultuuri- ja puhkusepakett Viinistul

Eksklusiivne kultuuri- ja puhkusepakett ühendab suvelavastuse „Gulliveri reisid“, Viinistu kunstimuuseumi külastuse, merevaatega hotellimajutuse ja soovi korral ka Mohni saare külastuse koos retkejuhiga. Vaata lisa Estraveli kodulehelt.

Vihula mõisa soodustus piletiomanikule

"Gulliveri reiside" etenduse pileti ettenäitamisel on Vihula mõisa Kaval Antsu Kõrtsis lõunasöögile ja mõisa vaba aja teenustelt 10% soodustust nädal enne või pärast etendust. 

Bussipakett

Tallinnast sõidab buss 28. augustil. Start Tallinnast Nunne tänava alguses asuvast parklast Balti jaama kõrval kl 17.15. Välja müüdud!

Pärnust sõidab buss 25. augustil. Start kl 12.30 Endla teatri tagant. Koha broneerimine aadressil ilona.s [at] endla.ee või telefonil 5558 3858.

Seikluste kaart

Rända Lahemaal koos Gulliveriga! Lae printimiseks alla seikluste kaart (pdf) siit või vaata digiversiooni Google Maps'ist.

Tunnustused

Kolleegipreemia Pärl ehk parim naisnäitleja Lee Trei rollide eest lavastuses „Gulliveri reisid”.

Kolleegipreemia Ladvaõun ehk parim meesnäitleja Andres Roosileht rollide eest lavastuses "Gulliveri reisid".

Kolleegipreemia Välk ja Pauk ehk parim heli-, valgus- või videokujundaja Liina Sumera muusika ja helikujunduse eest lavastusele „Gulliveri reisid”.

 

 

Mängivad

Nimiosas Anti Kobin, teistes osades Lee TreiLaura Nõlvak, Tiina TõnisAndres Roosileht, Karl Sakrits ja TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu üliõpilased Loviise Kapper, Elena Koit, Grete Konksi, Silva Pijon, Kristjan Poom, Hans Kristian Õis

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused

Mängukava

Made by Wiseman